Martina25. 4. 2024

Dobrý den, 3.3.24 mi spadla maminka. CT mozku -Postkontrastně se vlevo frontálně sytí drobná prstenčitá léze s kolaterálním edémem, větší expanze je F pod falxem mediálně a více vlevo o průměru 30mm, postihuje corpus callosum.Další sytící se okrsek je periventrikulárně FP vlevo. Po magnetické rezonanci závěr - Vícečetná tumorozní ložiska mozkové tkáně převážně vlevo -v dif. dg multicentrický glioblastom. Před 10-ti dny biopsie. Dnes mi volal pan docent , že se omlouvá,ale že odebrali pouze nekrozu z mozku,že se musí udělat nová biopsie. Na neurologii mi řekli,že mám počítat s měsícem.Na neurochirurgii 2-7 pokud budeme mít štěstí. Po kortikoidech má hlavu jako balon,skoro nevidí.Špatně chodí,nemůže se zvednout .Jedno ucho jakoby zalehlé.Obrovský hrb bolestivý na zádech. Vím,že toho bez biopsie moc nevíme,ale je šance na jakoukoliv pomoc? Děkuji za upřímný názor.

Dobrý den, Martino, pokud se obtíže horší, doporučuji řešit situaci dle domluvy s ošetřujícím neurologem a pokud není možné maminku ošetřovat v domácí péči, tak se pokusit domluvit cestou neurologa nebo praktického lékaře hospitalizaci v nemocnici. Léčba se odvíjí většinou dle výsledků histologie. Omlouvám se, ale více takto na dálku nejsem schopen pomoci.

MUDr. Vít Ulrych