Letos se opět uskutečnily letní příměstské tábory pro děti našich zaměstnanců

2. 9. 2020

Celkem čtyřech běhů se zúčastnilo 57 dětí zaměstnanců Nemocnice Hořovice a Lékárny Hořovice.

Zázemí pro účastníky LPT nám poskytla 1. Základní škola Hořovice, kde měly děti k dispozici prostory pro případ nepříznivého počasí (třída, tělocvična) a dále prostory školní zahrady pro pobyt venku. O děti se starali vedoucí a instruktoři s praxí v oblasti mimoškolní pedagogiky a volnočasových aktivit dětí.

„První běh letního příměstského tábora proběhl v červenci a děti si zde zakouzlily s Harry Potterem. Rozdělily se do jednotlivých kolejí, soutěžily v různých kláních, zúčastnily se olympiády ve Famfrpálu a na závěr byla vyhlášena nejlepší kolej. Na celodenní výlet se vydaly na hrad Karlštejn, kde si to moc užily,“ řekla k organizaci Kristýna Kronďáková, vedoucí letního tábora.

„Další tábory byly v duchu olympijských her, pokusů s vodou a objevování zvířecího světa. Pro zaměstnance nemocnice je to velký benefit, stejně jako dětská skupina NEMO, která má svou vlastní budovu v areálu nemocnice a kde se staráme o děti předškolního věku, přičemž provozní doba dětské skupiny je přizpůsobena pracovní době zdravotníků,“ popsala Dana Antalová, vedoucí dětské skupiny NEMO.

Letní příměstské tábory se konaly i v naší sesterské nemocnici Rehabilitační nemocnici Beroun.