AKESO holding je již popáté nejlépe řízenou firmou v Česku

18. 6. 2024

Již pátým rokem v řadě získal zdravotnický holding AKESO prestižní ocenění v programu Czech Best Managed Companies, který organizuje mezinárodní společnost Deloitte. Opětovné získání tohoto titulu potvrzuje kontinuální plnění společného cíle, jímž je schopnost zajistit veřejnosti vysoce kvalitní zdravotní péči a výborné pracovní prostředí pro zaměstnance.

Program Czech Best Managed Companies (CBMC) podporuje rozvoj podnikání a zároveň oceňuje přední domácí firmy, které jsou soukromě vlastněné a řízené. Hodnotící kritéria staví na osvědčené globální metodice Deloitte a zaměřují se na oblasti, jako jsou strategické směřování, produktivita a inovace, firemní kultura, struktura řízení a finanční výkonnost. Titul CBMC může společnost získat opakovaně, tedy i několik let po sobě. Což se zdravotnickému holdingu AKESO tento rok opět povedlo.

Tento program nám poskytuje důležitou zpětnou vazbu o směřovaní naší společnosti. O to více nás těší, že jsme se již popáté v řadě umístili mezi těmi nejlepšími. Uplynulý rok pro nás znamenal především optimalizaci firemních procesů po bouřlivých letech v podobě zvyšujících se provozních nákladů, které postihly nejen nás, ale řadu dalších společností napříč různými odvětvími. Podařilo se nám to bez nutnosti drastického snižování investic do dalšího rozvoje našich zařízení. Letošní ocenění má tak pro nás speciální význam a je důkazem toho, že holding AKESO je sebevědomou a silnou společností. Tento úspěch je výsledkem kolektivní práce všech našich zaměstnanců,“ uvedl Ing. Sotirios Zavalianis, majitel zdravotnického holdingu AKESO, do kterého spadá mimo jiné i Nemocnice Hořovice, AKESO POLIKLINIKA, Rehabilitační nemocnice Beroun, Centrum duševní rehabilitace či pardubické onkologické a radiologické centrum Multiscan.

Stejně jako minulý rok také letos bylo oceněno celkem 29 společností, jež procházejí vícefázovým hodnocením. Posuzování se každoročně ujímá nezávislá porota složená ze sedmi odborníků. Společnosti přitom musí splňovat požadovanou úroveň ve čtyřech hlavních pilířích – strategie, produktivita a inovace, řízení a finanční výkonnost a firemní kultura.

„Vítězné firmy prokazují kvalitu řízení na úrovni těch nejlepších. Rozhodují dlouhodobé cíle, pozice na trhu, promyšlená produktová strategie, adaptivní firemní kultura, otevřenost k inovacím a změnám obecně, přilákání talentů a péče o ně. Společným rysem těchto firem je uvědomění si záběru managementu a leadershipu. Nejde jen o ten jeden nápad nebo o jednu silnou osobnost, ale nejlépe řízené firmy chápou význam nastavení procesů, které je vedou k tomu být v dané oblasti nejlepší. Na rozdíl od intuitivního řízení mají dlouhodobou strategii a všichni zainteresovaní lidé vědí, jaký je cíl a proč,“ uvedl k letošnímu ročníku Miroslav Svoboda, country leader Deloitte ČR a lídr programu Czech Best Managed Companies.