Do školky zavítal Loskuták

11. 3. 2024

Skutečnost, že Nemocnice Hořovice provozuje mateřskou školku pro své zaměstnance, není žádnou novinkou. Již několik let sem naši zaměstnanci denně vozí své děti a s klidem odcházejí do svých zaměstnání. Školka má provozní dobu uzpůsobenou směnám nemocnice, což rodičům umožňuje vyhnout se stresu spojenému s obavami, že by nestihli vyzvednout své děti. Velmi si rodiče též chválí fakt, že se školka nachází přímo v areálu hořovické nemocnice, a tak mají své děti doslova po ruce v případě potřeby.

Krásné prostředí a ojedinělý design přilákal i natáčecí štáb z oblíbeného pořadu „Rady ptáka Loskutáka“, který si do naší školky přijel popovídat s paní ředitelkou Bc. Danou Antalovou. Hlavním tématem reportáže byla velká okna, která do školky přinášejí nevídané množství světla a také pocit, že jsou děti po celý čas spojeny s exteriérem.

Nešlo také nezmínit, jak důmyslně je školka prostorově řešena, a upozornit na velké světlíky ve stropě, které přivádějí denní světlo a zpříjemňují celodenní pobyt zaměstnancům i dětem.

Školka je rozdělena do dvou tříd – na děti předškolní a menší děti. Každá skupina má svůj vlastní program a vzdělávání odpovídající věku předepsaným osnovám.

Rodiče si nemohou vynachválit i přilehlou zahradu s herními prvky, které děti využívají v případě hezkého počasí. A co si samy děti myslí o školce? To se dozvíte v následující reportáži.